Występ indywidualny

Dzień Integracji Międzykulturowej

16 maja 2014 roku, z inicjatywy pedagogów Agnieszki Wawryniuk i Agnieszki Werner, w naszej Poradni odbył się Dzień Integracji Międzykulturowej. Wydarzenie to miało na celu rozwijanie relacji pomiędzy społecznościami pochodzącymi z różnych kręgów kulturowych a mieszkającymi w Lublinie i uczęszczającymi do szkół w rejonie działania naszej placówki.

Do uczestnictwa w Dniu Integracji zaproszono dzieci i młodzież – reprezentantów różnorodnych kultur ze szkół znajdujących się pod opieką poradni, ich rodziców, dziadków oraz nauczycieli. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, wydziału oświaty oraz chętna lokalna społeczność.

W ramach  obchodów Dnia Integracji Międzykulturowej zaprezentowano elementy kultur: czeczeńskiej, ukraińskiej, gruzińskiej, rosyjskiej, egipskiej, włoskiej oraz polskiej; odbył się pokaz regionalnych tańców i tradycyjnych pieśni. Wszystko to ubogacono prezentacjami multimedialnymi, zdjęciami z rodzinnych stron uczestników spotkania, grą na instrumentach oraz opowieściami o historii i zwyczajach poszczególnych ć prawdziwej czeczeńskiej chałwy, gruzińskich pierogów, egipskiej sałatki, francuskich trufli, włoskiego pieczywa, chińskich ciasteczek, azjatyckiego mleczka koksowego i wielu innych specjałów.

Ponadto kontynuacją Dnia Integracji były w 2014 roku warsztaty międzykulturowe zorganizowane dla uczniów w Gimnazjum Nr 14 oraz 2 edycje szkolenia w 2015 roku pt “Dziecko cudzoziemskie w Lublinie”, w których uczestniczyli nauczyciele z lubelskich szkół, przedszkoli i burs pracujący z dziećmi cudzoziemskimi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.