Wsiądź do kolorowego pociągu…

Zajęcia zorganizowane w poradni dla dzieci w wieku 6-9 lat w dniach 18-22 lipca 2022 roku.

Myślą przewodnią Naszych spotkań była podróż w różnych kierunkach – artystycznym, sensorycznym, emocjonalnym, a także kulinarnych.

Każdy z uczestników miał możliwość zbudowania i udekorowania własnego wagonu.

Nie zabrakło również wrażeń związanych z grami terenowymi – na Stacji Mezozoik dzieci wykonywały zadania, których rozwiązanie miało na celu pomoc mamie dinozaur w odnalezieniu zagubionych podczas strasznej burzy dzieci. Podróżując pociągiem zawsze można spodziewać się kontroli bardzo wnikliwego konduktora – na szczęście wszyscy uczestnicy posiadali bilety, mogli więc bez problemu kontynuować podróż.

Niezapomnianych wrażeń i ogromnej dawki emocji dzieci doświadczyły na Stacji sensorycznej – zabawa z mąką, wodą, olejem i innymi produktami spożywczymi.

Stacja emocje – tu każdy z uczestników mógł „zajrzeć w głąb siebie”, zmierzyć się ze swoimi słabościami, popracować nad cierpliwością i zobaczyć jak bardzo jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Ostatni dzień uczestnicy spędzili na Stacji kulinarnej. W efekcie „ciężkiej pracy” powstały przepyszne sałatki, którymi delektować mogli się wszyscy obecni w Poradni.

 

Prowadzący: mgr Agnieszka Werner i mgr Joanna Wołos.